Jeśli prowadzimy swoją stronę internetową i chcemy zwiększyć na niej ruch, przydatnym narzędziem mogę okazać się systemy wymiany linków. Na czym owe systemy polegają?
Jak sama nazwa wskazuje polegają one na wymianie linków-odnośników do innych stron. Kiedy na naszej stronie wydzielimy miejsce do wstawiania linków do innych witryn (mogą to być witryny o dowolnej tematyce), to wtedy u innych użytkowników działających w ramach tego systemu wymiany znajdą się linki odsyłające do naszej strony WWW.

 

Wzajemne linkowanie jest bardzo pożyteczne, bowiem wzmacnia naszą pozycję, zwłaszcza w wyszukiwarce Google. Systemy wymiany linków dzielimy na statyczne i dynamiczne. Statyczne polegają na pokazywaniu cały czas tych samych odnośników, zaś w przypadku systemów dynamicznych (rotacyjnych) linki są często zmieniane.
Każdy może przystąpić do systemu, a nawet do kilku, co jeszcze bardziej wzmocni pozycję naszej witryny w wyszukiwarce.
Każdy z systemów wymiany linków dosiada swoje kody i aby przystąpić do tego konkretnego systemu należy umieścić te kody na swojej stronie. Oczywiście najpierw trzeba się do danego systemu zarejestrować.