Przygotowania do ślubu kościelnego to ważne zadanie dla nowożeńców. O czym należy pamiętać przed tak ważnym wydarzeniem i czy istotne jest wyłącznie ustalenie daty ślubu?
Ślub kościelny to nie lada wyzwanie. Należy zadbać o właściwe przystrojenie kościoła oraz wybór odpowiedniej sukni ślubnej dla panny młodej oraz garnituru dla pana młodego. Wybierając ślub kościelny należy pamiętać, by suknia ślubna nie była zbyt wyzywająca. Zazwyczaj nie ma jednak zastrzeżeń co do jej koloru, bardziej istotne jest to, by ramiona w trakcie ceremonii nie były odsłonięte.

 

Oprócz całej otoczki ślubu kościelnego istotne jest to, aby data wydarzenia została podana znacznie wcześniej, musi to być zazwyczaj trzykrotnie ogłoszone przez księdza z ambony. Młoda para musi także uczęszczać na nauki przedmałżeńskie.
Weekendowy kurs przedmałżeński to coś, co wybiera obecnie wiele osób. Z powodu innych zajęć często bowiem nie ma możliwości uczęszczania na zajęcia w innych terminach. Ze względu na duże zainteresowanie zapisy na tego typu zajęcia często odbywają się przez internet, jednak zależy to zwykle od organizatorów.