W ostatnich kilku latach coraz większą popularność zyskuje materiał, którym jest z mikrowłókien. Nazywany jest też mikrofazą a czasem jeszcze inaczej mikrofibrą. Produkuje się z tego materiału wiele tekstyliów, które są przeznaczone do użytku. Między innymi poszewki na poduszki, kołdry są to najbardziej wybierane produkty z rynku. Chętnie wybierane produkty takie jak pościel z mikrofibry, ale co to jest mikrowłókno? Wyjaśnimy właśnie w tym artykule, czym jest mikrowłóko, z jakiego jest materiału.

Mikrowłókno — co to za materiał? Informacje

Jak już wspomnieliśmy, wyżej mikrowłókno nie jest, to nic innego jak już dobrze nam znana mikrofibra, z której produkujemy wiele tekstyliów. Jednak to, wciąż za mało osób wie i zdaje sobie z tego sprawę a dokładnie co to może być za materiał mikrofibry. Dlatego dziś ten artykuł właśnie na tym pojęciu się opiera. Pierwszą kwestię, jaką musimy tutaj zaznaczyć. Musimy odróżnić tę tkaninę od wszystkich innych tkanin. Czyli czym jest i z jakiego jest materiału? Jest to materiał, który jest wykorzystywane do gęstości ów włókien. Dokładnie chodzi o to, że w przeciwieństwie do na przykład bawełny, owa mikrofibra to splot włókien o niespotykanej dotąd i niezwykle niskiej gęstości liniowej. Wynosi on mniej niż 1 denier, wszystko to sprawia, że mikrowłókno jest o 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Ciekawe, prawda? Kolejnym elementem, które trzeba, zaznaczyć jest, to, że mikrofaza jest to mieszanka włókien syntetycznych takich jak:

  • Poliester.
  • Poliamid.

Jakie zalety posiada mikrowłókno?

Zostało już wyjaśnione co to jest mikrowłókno to teraz możemy wspomnieć i zaznaczyć jakie zalety posiada mikrofaza. Do takich zalet zaliczamy, możliwość prania takiej tkaniny, w szczególności przy wysokich temperaturach. Takie pranie pozwoli nam na wyeliminowanie plam, ale i zarazem zabije bakterie, które w niej mogą się osiąść. Kolejną dobrą zaletą to ciasny splot, który zapobiega osiadaniu materiału z kurzu. Kolejna zaleta, na którą trzeba zwrócić uwagę to bardzo niska cena za taką tkaninę.

Podsumowanie

Wiemy, już co to jest, i jakie ma zalety, wiemy też, że cena jest tania za taką tkaninę. Wszystko przemawia za tym, by właśnie wybierać poszewki i inne akcesoria właśnie z tej tkaniny. Wszystko, co jest, najważniejsze zostało, omówione w tym artykule.

Zalety, które warto zapamiętać;

  • Niska cena.
  • Dobra jakość tkaniny.
  • Możliwość prania na wysokich obrotach.
  • Materiał zapobiega na osadzeniu się kurzu.