Ślub to szczególne wydarzenie. Każda panna młoda chce wyglądać zjawisko podczas swojego wyjątkowego dnia. Wszystkie dodatki takie jak buty, biżuteria, fryzura muszą być idealne i oczywiście pasować do sukni. Tylko jaka ma być ta suknia na wesele? Czym się kierować przy wyborze kreacji?

Suknia panny młodej – kupić czy wypożyczyć?

Wybór jest naprawdę trudny, począwszy od kwestii, czy szyć, kupić, a może wypożyczyć. Trudno powiedzieć jednoznacznie, co będzie lepsze. Kupno gotowej sukni to spory wydatek, ponadto kiedy już składamy sobie przysięgę, to raczej nie planujemy kolejnego ślubu. Wypożyczenie kreacji kosztuje często połowę mniej niż zakup, przez co nie musimy się martwić, gdzie ją później schowamy. Za to suknia szyta na specjalne zamówienie pozwala na spory indywidualizm i pewność, że drugiej takiej nie znajdziemy.

Kiedy szukać sukni ślubnej? Porady

Pół roku to absolutne minimum, ponieważ wszystkie przymiarki i realizacja zamówienia zajmują trochę czasu. Duży wybór także nie ułatwia zadania. Nie ma nic gorszego niż szukanie w ostatniej chwili.

Wybór materiału

Spore znaczenie ma wybór materiału. Najlepiej postawić na taki, który lubisz. Zwróć też uwagę na aspekty związane z pogodą. Zimą w tiulowej sukni może być ci zimno, dlatego cieplejszy materiał może się okazać bardziej praktyczny. Nie bój się mierzyć. W sukni ślubnej przede wszystkim powinnyśmy się dobrze czuć i swobodnie poruszać. Czasem konieczne jest zwężenie lub skrócenie kreacji. Jeśli znalazłaś kreację, która jest prawie idealna, spytaj o możliwość poprawek.

Spytaj eksperta

Panie pracujące w salonach ślubnych mają spore doświadczenie w doborze sukni. Z pewnością ci doradzą i dobiorą kreację, która zatuszuje niedoskonałości figury lub uwidoczni jej atuty. Możesz też wybrać się z koleżanką, siostrą. Lepiej na wycieczkę zabrać maksymalnie dwie osoby. Więcej osób to też więcej stresu i opinii, co utrudnia wybór.

Jakość a cena

Nie zawsze cena stanowi najważniejsze kryterium w wyborze sukni. Materiał powinien być wytrzymały. Suknie ślubne z reguły nie są tanie, więc czasem nie warto żałować nawet kilku stówek, aby wybrać tę najlepszą.

Jak znaleźć tę idealną?

Przede wszystkim odwiedź kilka salonów. Możesz również szukać inspiracji w internecie, chociaż tylko na żywo masz szansę przekonać się, jak wyglądasz i czujesz się w białej sukni.
Czasem trzeba obejrzeć naprawdę dużo sukienek, żeby stwierdzić, że dany strój wygląda dobrze. Możliwe, że na jednej wycieczce do salonu się nie skończy, dlatego dobrze jest zrobić ich kilka i przede wszystkim na spokojnie. Jeśli danego dnia masz beznadziejny nastrój, po przyjściu do sklepu będziesz chciała jak najszybciej z niego wyjść. W stresie często podejmujemy decyzje, których później żałujemy.

Jak przechować suknię ślubną?

Udało się, masz wymarzoną kreację na swój wyjątkowy dzień. Zadbaj, by przechować ja w suchym i ciemnym miejscu, najlepiej w specjalnym pokrowcu ochronnym.