W gabinetach medycznych można zauważyć szereg urządzeń, które są niezbędne nie tylko do stawiania prawidłowej diagnozy. Jakiego typu urządzenia są uznawane za jedne z niezbędnych?
Nawet w zwykłym gabinecie lekarskim można zauważyć przynajmniej jedną lampę. Lampy medyczne pozwalają między innymi na lepsze zbadanie pacjenta, a także umożliwiają precyzyjne przeprowadzenie prostych zabiegów. Lampy niezbędne w gabinecie to również te, które umożliwiają lepsze odczytywanie wyników badań, na przykład z klisz rentgenowskich.

 

Lampy w gabinetach lekarskich mogą również być urządzeniami, które same w sobie służą do przeprowadzania zabiegów. Tak jest na przykład w przypadku lamp antydepresyjnych. Wydzielają one specjalne światło UV, które ma na celu naśladować promienie słoneczne. Taka terapia przeprowadzana jest zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, kiedy wiele osób cierpi na tak zwaną depresję sezonową.
Lampy służące do fototerapii to również jeden z podstawowych elementów wielu gabinetów zabiegowych. Fototerapia może służyć jako terapia antydepresyjna, jednak stosuje się ją często także jako wspomaganie leczenia wielu schorzeń skórnych.