Zadbane dłonie budzą zaufanie. Obecnie kobiety malują paznokcie samodzielnie lub udają się do manikiurzystki. Podobno warto zapłacić, by cieszyć się ładnymi paznokciami.

Zwykły lakier

W drogeriach można wybrać naprawdę różne kolory. I chociaż dla mężczyzny różowy to różowy, kobiety widzą różnicę nawet między bardzo podobnymi odcieniami. Przeciętne lakiery można kupić już za pięć złotych, niestety te tanie już następnego dnia trzeba ponownie pomalować. Niektórym kobietom to przeszkadza.

Wizyta u kosmetyczki

Kobiety lubią zadbane dłonie, a kto zadba o nie lepiej niż kosmetyczka? Dla wielu kobiet malowanie paznokcito przyjemny rytuał i przede wszystkim godzina wolna od obowiązków. Ponadto specjalistka zadba o nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu i wyglądu. Jest to bardzo ważny aspekt dla przyszłych panien młodych, którym zależy, by każdy szczegół ich ślubu i wesela był idealny, chociaż wiele kobiet, nie tylko przed ważnymi okazjami, odwiedza kosmetyczkę.

Przyczyny popularności paznokci hybrydowych

Hybrydy są bardzo popularne. Do przygotowania potrzebne są specjalne lakiery, lampa z promieniami UV, która je utwardza i jeszcze parę innych akcesoriów. Przygotowanie paznokci, pomalowanie ich najpierw primerem, później bazą, lakierem, topem, utwardzanie, to dość żmudny i precyzyjny proces. Z tego powodu panie odwiedzają kosmetyczkę, która zajmie się ich paznokciami. Lakier hybrydowy jest dość trwały, właściwie przygotowany trzyma się na paznokciach nawet przez trzy tygodnie i bardzo ładnie wygląda. Później, ze względu na odrosty, należy zdjąć lakier i to także nie jest najłatwiejsza czynność. Zresztą mało która kobieta poprzestaje na jednych hybrydach, przez co do kosmetyczki należy się umawiać z wyprzedzeniem. Manicure hybrydowy to świetne rozwiązanie na dłuższą podróż.

Paznokcie żelowe

Jak sama nazwa wskazuje, do paznokci żelowych wykorzysuje się specjalistyczny żel. Można je przedłużyć na tipsie lub szablonie. W przypadku tipsów wykorzystuje się profilowaną nakładkę przyklejaną na brzeg paznokcia.

Zrób to sam

Hybrydy lub żele można wykonać samodzielnie w domu, o ile posiadamy własny sprzęt i lakiery. Wyposażenie to spory wydatek, ceny lakierów do hybryd zaczynają się od trzydziestu złotych, a lamp od około dwustu. Jeśli jednak lubimy taki rodzaj paznokci, może się nam to opłacić. W Internecie istnieją nawet gotowe tutoriale i inspiracje, jak malować oraz porady odnośnie wyboru kolorów i materiałów.

Dlaczego kobiety malują paznokcie?

Pierwszym powodem jest potrzeba piękna. Niechlujne czy obgryzione po prostu źle wyglądają. Uroda jest zawsze w cenie, a atrakcyjność przydaje się nam w różnych dziedzinach życia. Ładny kolor lakieru zwraca uwagę, paniom jest bardzo miło usłyszeć, że mają bardzo ładne paznokcie.
Nawet spore sumy wydane na kosmetyczkę zdają się być warte efektu. Mężczyznom taki wydatek może wydawać się bezsensowny, jednak nawet oni, mniej lub bardziej świadomie, zwracają uwagę na dłonie pań.