Zdrowe zęby to podstawa. Zdarza się jednak, że pomimo codziennego szczotkowania na zębach pojawia się osad. Jeśli pomimo oczyszczania ich przez dentystę nadal nie są one idealnie białe, można wykorzystać domowe metody, które wspomogą wybielanie zębów.
Domowe wybielanie zębów można przeprowadzić na co najmniej kilka sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie w tym celu sody oczyszczonej. Wystarczy dodać ją do standardowej pasty do zębów. Należy jednak pamiętać, że ten sposób jest dość inwazyjny i w przypadku, gdy szkliwo jest słabe, może spowodować jego dodatkowe osłabienie.

 

Nieco mniej inwazyjną metodą jest zastosowanie oleju kokosowego. Należy płukać nim jamę ustną przez dwadzieścia minut na czczo, a następnie umyć zęby. Po kilku dniach można zauważyć, że zęby są widocznie bielsze. Według niektórych źródeł ten sposób chroni również przed próchnicą.
Łącząc olej kokosowy ze zmielonym węglem aktywnym również można uzyskać preparat do rozjaśniania zębów. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji taką mieszanką należy delikatnie umyć zęby. Zabiegu nie należy powtarzać jednak częściej niż raz w tygodniu.