Wiele osób myśli o nowym stroju już od pierwszego dnia treningu. Zazwyczaj w przypadku amatorskiego uprawiania sportu nie trzeba żadnych dodatkowych akcesoriów. Jednak jeśli pasja trwa już kilka miesięcy, a treningi stają się dłuższe, warto jest zainwestować w wygodne ubranie sportowe.
Wybór odpowiedniego stroju zależy zazwyczaj od tego, jaką dyscyplinę sportu wybrała dana osoba jako swoją ulubioną. Jeśli na przykład są to biegi przełajowe lub jazda na rowerze, przydatna będzie zwłaszcza sportowa kurtka i odpowiednia bielizna termiczna. Takie połączenie będzie wygodne o każdej porze roku, nawet jeśli jest to deszczowe lato.

 

W przypadku takiej dyscypliny jak bieganie oprócz kurtki i bielizny termicznej niezbędne są także odpowiednie buty, które będą dobrze amortyzować wstrząsy. Dodatkowo biegające kobiety powinny kupić sportowy biustonosz. Tego typu bielizna różni się od standardowej i bardzo zwiększa wygodę podczas biegu.
W przypadku cieplejszych dni warto jest zwrócić uwagę na odzież, która zapobiegnie otarciom. Obecnie produkowana jest ona ze sztucznych materiałów, które odprowadzają wilgoć.