W dzisiejszych czasach uniwersalność danego produktu jest bardzo ważna, przecież często nie ograniczamy się jedynie do jednego gatunku zwierząt hodowlanych jak ma to miejsce w przypadku mniejszych gospodarstw. Dlatego zachowując więcej komfortu warto rozglądać się za jednym produktem który będzie nam oferował bardzo wiele. Pamiętać również należy że w przypadku większych gospodarstw które trudnią się chowaniem określonego gatunku zwierząt również znakomitym wyborem okazuje się być pszenmix który statystycznie posiada lepsze wartości w porównaniu z pszenicą paszową, dlatego też jest chętnie wybierany przez hodowców.

Jak powstaje jeden z najlepszych dodatków do pasz? Informacje i paszach

Zanim zaczniemy go systematycznie stosować wypadało by wiedzieć jak powstaje pszenmix, a więc jest to produkt uboczny powstający przy produkcji izoglukozy. Poddając go wielu procesom obróbki końcowym efektem jest uzyskanie małych płatków bądź pelletu nadających się na skarmienie dla trzody chlewnej. Co najważniejsze posiada on wysoką czystość mikrobiologiczną oraz cechuje się wyższymi wartościami energetycznymi w porównaniu do standardowej pszenicy paszowej. Dlatego tak szybko zyskał on popularność wśród hodowców którzy docenili jego właściwości które pozwalają zwierzętom na szybki, a co najważniejsze zdrowy wzrost. Nie warto się także martwić o jego zapach gdyż ten jest bardzo przyjemny co nakłania zwierzęta do jedzenia. Dlatego stosowanie dodatku do paszy jakim jest pszenmix jest tak proste i bezpieczne. Produkt ten nie zamyka się wyłącznie hodowców trzody chlewnej, wręcz przeciwnie mogą go również stosować hodowcy bydła, kur czy nawet indyków które są szczególnie podatne na różnego rodzaju składniki. Nie warto więc czekać i zwlekać z decyzją dotyczącą zakupu owego produktu który stał się bardzo pożądany wśród wszystkich hodowców.

Skład oraz skarmianie

Zaznajomienie się ze wskazówkami dotyczącymi skarmienia paszy jest bardzo istotne gdyż przekroczenie pewnych wartości może zaburzyć wzrost i rozwój zwierząt. W przypadku owego dodatku do paszy zaleca się jej 10%-40% udział na każdą tonę paszy. Oznacza to że musimy zachować proporcje nie przekraczające 40% w skali określonej masy. Przestrzeganie zaleceń pozwoli nam na dłuższe ale przede wszystkim odpowiednie karmienie zwierząt które w ten sposób i w takich ilościach będą mogły otrzymać odpowiednią dawkę energetyczną. Kolejną kwestią wartą omówienia jest udział procentowy poszczególnych składników, mianowicie produkt ten zawiera około 17% białka, 4% tłuszczy, ponad 7% włókien surowych oraz 5% zawartości popiołu. Jak można się domyślać taki skład jest bardzo podobny do składu dobrze znanej nam pszenicy paszowej, jednak wygoda jego użytkowania oraz możliwość zakupu w przystępnej cenie zdecydowanie zachęca do zainwestowania w tego typu dodatek do pasz. Dlatego jeżeli ciągle zastanawiamy się na jaki dodatek najlepiej będzie postawić to zdecydowanie warto uwzględnić wyżej wymieniony produkt cieszący się zaufaniem oraz popularnością wśród hodowców.