Porządkujemy przestrzeń

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że uporządkowana przestrzeń poprawia jakość naszego życia. Jednak mimo tej wiedzy nadal wielu z nas ma ogromny problem z tym, aby zadbać o porządek w swoich wnętrzach. Szczególnie dużym wyzwaniem dla wielu z nas jest uporządkowanie garderoby. Kupujemy naprawdę duże ilości ubrań i dodatków, które często lądują w naszej szafie na wieczność. Zdarza się, że przechowujemy ubrania z metkami, ponieważ zakup ich wiązał się tylko z naszą chwilową zachcianką. Chcemy uświadomić wam, że naprawdę warto jest uporządkować waszą szafę – gwarantujemy wam, że ułatwi to wasze codzienne życie.

Uporządkowana szafa

Pierwszym etap działań związanych ze sprzątaniem szafy powinno być dokonanie przeglądu ubrań, które posiadamy. Te, których nie nosimy możemy oddać biednym lub sprzedać. Dzięki temu zwiększymy ilość dostępnej przestrzeni, a dodatkowo nie będziemy czuć się przytłoczeni ilość odzieży, którą posiadamy. W trakcie sprząta nia naszej szafy warto podzielić ubrania na kategorie oraz zdecydować, które z nich są ubraniami codziennymi, w których chodzimy po domu, a które sprawdzają się w trakcie wyjść na zewnątrz. Dostosujmy również naszą garderobę do pory roku – zimą znajdźmy miejsce dla swetrów i grubych bluz, zaś latem wyeksponujmy sukienki i koszulki na ramiączka. Zwiększy to naszą wygodę w trakcie wybierania codziennych outfitów.

Sprzątamy dodatki

Bardzo ważnym działaniem w trakcie sprzątania garderoby jest zorganizowanie dodatków. Skupimy się teraz na tym w jaki sposób zorganizować kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki, ponieważ przechowywanie biżuterii jest istotnym elementem w utrzymaniu porządku. Dzięki prawidłowemu przechowywaniu nasza biżuteria będzie dłużej nam służyć, zapomnimy o problemie zaplątanych naszyjników oraz zgubionych kolczyków. W tym celu warto zainwestować w odpowiednie kuferki na biżuterię, w których będziemy mogli poukładać nasze dodatki zapewniając im pełną ochronę przed uszkodzeniami.