Obecnie w gabinetach tego typu można znaleźć różnego typu sprzęty, które mają na celu poprawić urodę i samopoczucie klientów. Istnieje kilka urządzeń, które obecnie są w tego typu miejscach stosowane coraz częściej. Które z nich warto wziąć pod uwagę?
Wanny SPA to najczęściej stosowane urządzenia w tego typu gabinetach. Wanny są niezbędne, aby przeprowadzić takie zabiegi jak kąpiel błotna czy kąpiel w czekoladzie. Specjalne wanny są wykorzystywane do hydromasażu. Ze względu na duże zainteresowanie takie wanny można obecnie zakupić również do użytku domowego. Tego typu urządzenie pozwala bowiem na relaks, który trudno jest osiągnąć korzystając ze standardowej wanny.

 

Obecnie w gabinetach SPA można znaleźć również komory deprywacyjne. To zamykane wanny, do których wlewany jest roztwór soli. Całość podgrzewana jest do temperatury ludzkiego ciała. Dzięki odpowiedniemu stężeniu soli ciało ludzkie pływa na wodzie. Odizolowanie od innych bodźców powoduje, że możliwe staje się całkowite odprężenie. Dzięki temu drzemka odbyta w kabinie deprywacyjnej jest równie efektywna co kilka godzin snu. Choć kabiny deprywacyjne nie są tak często stosowane, to jednak warto jest wziąć je pod uwagę.