Decydując się na trening warto jest zdecydować się, jakiego typu ćwiczenia rzeczywiście są potrzebne. W tym celu najlepiej jest zdecydować się na wybranie się do osobistego trenera, który będzie w stanie ustalić, jaki plan treningowy będzie najlepszy, biorąc pod uwagę cel. Co warto wiedzieć o profesjonalnym treningu?

 

Tak zwane kilkudniowe plany treningowe, w przypadku których ćwiczy się wybrane mięśnie, są zazwyczaj przeznaczone dla osób, które często korzystają z siłowni i są przygotowane na większy wysiłek. Czterodniowy plan treningowy powinien być teoretycznie ułożony przez personalnego trenera, jednak jeśli nie jest to możliwe, można zdecydować się na samodzielne ustawienie.
Decydując się na samodzielne ułożenie planu należy pamiętać, że potrzebny jest przynajmniej jeden dzień przerwy, który jest potrzebny na regenerację. W tym dniu należy zaprzestać treningu. W przypadku czterodniowego planu treningowego wydaje się, że jest to niepotrzebne, jednak przetrenowanie może doprowadzić nawet do całkowitego zniechęcenia do ćwiczeń lub do powstania bolesnej kontuzji. Dlatego też najlepiej jest wykonywać ćwiczenia według planu.