Odciski to zmora wielu osób. Tymczasem zazwyczaj przyczyną powstawania tego typu zmian jest niewłaściwe obuwie lub nawet sposób chodzenia. Wiele osób nie zwraca również uwagi na prawidłową pielęgnację stóp, co przyczynia się do występowania różnych schorzeń. W jaki sposób można pozbyć się odcisków i o czym warto pamiętać decydując się na tego typu zabiegi?

 

Samodzielne usuwanie odcisków polega zazwyczaj na zastosowaniu preparatów z apteki na bazie kwasu salicylowego. Ma on silne działanie złuszczające i może pomóc w przypadku nagromadzenia się martwego naskórka. Jednak jeśli odciski stale nawracają lub domowy sposób nie przynosi efektu, należy udać się do specjalisty. Usuwanie odcisków Warszawa u profesjonalisty polega zazwyczaj na zastosowaniu laserowego światła. Można także wybrać wizytę u specjalisty od stóp.
Podolog to jeszcze dość nieznany zawód. Jednak warto jest zdecydować się na wizytę w gabinecie podologicznym, ponieważ to tam odciski zostaną usunięte w sposób delikatny. To zazwyczaj powstrzymuje nadmierne rogowacenie naskórka. Ponadto podolog może zaproponować korzystanie ze specjalnych wkładek.