Wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy dentysty dopiero wtedy gdy pojawia się stan zapalny. Tymczasem profesjonalista może pomóc zębom znacznie wcześniej. Ponadto do stomatologa można udać się nie tylko w przypadku pojawienia się próchnicy. Co jeszcze może zaoferować profesjonalista w zakresie zdrowia i wyglądu zębów?
Stomatolog Gdańsk to najlepszy wybór, jeśli chodzi nie tylko o leczenie, ale również o estetykę zębów. Dentysta może zauważyć, że zęby wymagają zastosowania szyny lub aparatu ortodontycznego. Specjalista może zauważyć również, że zęby za bardzo się starły, co świadczy często o tym, iż dana osoba często zgrzyta zębami, na przykład podczas snu. W takich sytuacjach doradzana jest zazwyczaj specjalna wkładka.

 

Szybką poprawę wyglądu zębów zapewniają tak zwane licówki. Pozwalają one na uzyskanie białych zębów nawet w przypadku, gdy w niektórych miejscach zęby były bardzo mocno zszarzałe. Należy jednak pamiętać, że licówki wymagają wymiany i to zazwyczaj w krótszym czasie, niż dzieje się to w przypadku implantów.
Implanty to kolejna rzecz, którą może zaproponować dentysta. Zazwyczaj stosuje się je wtedy gdy nie można już działać na zębach naturalnych.