Wśród naturalnych sposobów na przeziębienie można znaleźć wiele różnych metod. Większość z nich ma na celu zmniejszenie dokuczliwości objawów. Tak działają między innymi olejki eteryczne, które pomagają udrożnić drogi oddechowe. Które z olejków stosowane są najczęściej do tego celu?
Najbardziej znany środek, który pomaga na katar i kaszel, to olejek sosnowy. Łatwo jest go obecnie kupić i zastosować. Nie trzeba do tego celu używać standardowych inhalacji. Wystarczy pokropić nim na przykład chusteczkę i wdychać opary, aby poczuć ulgę w przypadku zatkanego nosa.

 

Aby mieć pewność, że olejek będzie działał, należy wybrać naturalny produkt. Syntetyczne olejki nie przyniosą rezultatu, a według niektórych źródeł mogą nawet działać szkodliwie na organizm.
Olejek z sosny ma wyłącznie zastosowanie zewnętrzne, nie można go pić. Podobny aromat ma jednak olejek pichtowy, który można zażywać wewnętrznie po rozcieńczeniu, w celu poprawy odporności organizmu. Do tego celu również należy wybrać wyłącznie naturalny produkt, który dodatkowo będzie zawierał informację o możliwości stosowania wewnętrznego.