Większość osób decydując się na profesjonalne treningi wybiera siłownię. Tymczasem warto jest, jeśli tylko pogoda na to pozwala, wybrać ćwiczenia poza salą. Dlaczego tak istotne jest, aby przynajmniej od czasu do czasu ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Ćwiczenia na sali są uznawane za te, które pozwalają na lepsze skupienie się. Efekty treningu zależą od podejścia samego ćwiczącego, jego trenera oraz używanego sprzętu. Jednak należy pamiętać, że istotne jest również to, aby powietrze w pomieszczeniu zawierało również odpowiednią ilość tlenu. Jeśli system zainstalowany w salach nie działa poprawnie lub w ogóle z niego zrezygnowano, efekty treningu mogą być gorsze.

Dlatego też trening na powietrzu staje się coraz bardziej popularny. Obecnie nie trzeba decydować się wyłącznie na bieganie czy jazdę na rowerze. W wielu miejscowościach instalowane są urządzenia, które pozwalają na efektywne treningi na świeżym powietrzu. W takim miejscu nie istnieje problem braku odpowiedniej ilości tlenu, a dla wielu osób korzyścią będzie również korzystne działanie promieni słonecznych. Odpowiednia ilość tlenu sprawia, że trening może być bardziej intensywny, a zmęczenie pojawi się później niż w przypadku źle wietrzonej sali.