Każda kobieta chce pięknie wyglądać. Nic dziwnego, że oprócz szamponu i płynu do kąpieli potrzebują jeszcze maseczek, toników, kremów. Z tego powodu wiele pań zajmuje się również sprzedażą kosmetyków w ramach modelu marketingu sieciowego.

Marketing szeptany

Reklama silnie oddziałuje na odbiorców, ale jeszcze mocniej wpływa polecenie od znajomego. W przypadku marketingu szeptanego osoba kupuje dany produkt, testuje go i przekazuje informację o nim dalej. Nie da się ukryć, że szybciej zaufamy koleżance z pracy niż obcej osobie reklamującej dany kosmetyk. Z tego powodu wiele firm kosmetycznych rozprowadza swoje produkty wyłącznie przez konsultantów.

Zostań konsultantką

Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć wiele ofert w zawodzie konsultantki marki kosmetyków. Zazwyczaj rejestracja na portalu jest łatwa i tania. Sprzedaż kosmetyków to domena kobiet. Samo bycie konsultantką wiąże się ze zniżką na zakupy kosmetyków danej firmy, co już dla wielu pań jest atrakcyjną opcją. Nie ma obowiązku sprzedaży, można po prostu robić zakupy po niższej cenie.

Znane firmy

W Polsce najbardziej znane są Oriflame, Avon, Mary Kay i Amway, kosmetyki tych firm dostępne są wyłącznie dla konsultantów, ale za to można je kupić w przystępnych cenach.
W obu tych firmach nie jesteśmy związani żadną umową, a to oznacza, że możemy zarabiać nawet będąc na macierzyńskim czy osobą bezrobotną ( do limitu połowy minimalnego wynagrodzenia, które obecnie wynosi 2800 zł). Można też traktować zarobek w takiej firmie jako dodatkowy zarobek.

Czy da się zarobić jako konsultantka?

Możliwości zarobku są praktycznie nieograniczone, ale bez systematycznej pracy nie zarobimy kokosów. Konsultanci zajmują się sprzedażą bezpośrednią produktów, rekrutacją nowych osób lub dwoma czynnościami jednocześnie. Zajęcie to wymaga sporo czasu i wytrwałości, ponieważ niektórzy wolą kupować kosmetyki w sklepie stacjonarnym. W przypadku sprzedaży bezpośredniej konsultant zamawia produkty dla klientów i sam zajmuje się ich rozprowadzeniem. Wszystko zależy od zaangażowania w pracę i trochę daru przekonywania. Z drugiej strony, jeśli konsultant dobrze pozna produkty firmy, którą promuje, będzie mu łatwiej przekonać klientów. Skoro ktoś kupuje, to znaczy, że kosmetyki są dobrej jakości. Niektórym osobom udaje się zarabiać nawet tyle, by zrezygnować z pracy na etacie, choć raczej nie są to zbyt częste przypadki.

Dochód pasywny

Marketing sieciowy polega na tworzeniu własnych struktur. Konsultanci, którzy stworzą spore zespoły mogą liczyć na ciekawsze sumy. Raz wykonana praca przez pewien czas przynosi zysk.

Czy firmom się to opłaca?

Sporo firm zajmuje się sprzedażą swoich produktów wyłącznie przez konsultantów. Ze względu na to, że osoba zajmująca się rozprowadzaniem kosmetyków nie jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę, firma może sporo zaoszczędzić. Ponadto konsultanci sami zajmują się reklamą, poprzez prowadzenie Instagrama, Facebooka, czy za pomocą innych środków przekazu, przez co potwierdzają wiarygodność i jakość oferowanych produktów.