Badanie USG to obecnie coś, bez czego wielu lekarzy nie wyobraża sobie postawienia właściwej diagnozy. W jakich przypadkach wykorzystuje się badanie tego typu i w jaki sposób obecnie poprawia się jego jakość?
Dla amatora wynik ukazujący się na ultrasonografie jest niemalże niemożliwy do odczytania. Choć tego typu urządzenia są coraz bardziej precyzyjne, to jednak nadal do odczytania wyniku potrzebny jest profesjonalista. Ultrasonografy wykorzystywane są do diagnozy wielu zmian w jamie brzusznej. USG wykonuje się więc zarówno w przypadku podejrzenia przepukliny, jak i ciąży. Dzięki zastosowaniu nowszej technologii możliwe stało się również diagnozowanie schorzeń układu krążenia.

 

Możliwe stało się to dzięki zastosowaniu kolorowego USG dopplerowskiego. Dzięki temu możliwe stało się barwne zobrazowanie przepływu krwi w naczyniach. Zmiany stały się dzięki temu lepiej widoczne, a dodatkowo określenie stanu nawet małych naczyń stało się znacznie prostsze.
W przypadku, gdy niemożliwy jest zakup nowego urządzenia, nawet używane ultrasonografy z kolorowym Dopplerem mają więc dużą wartość. Obecnie bowiem wiele osób cierpi na różnego rodzaju choroby związane z układem krążenia i potrzebują dokładnej diagnozy.