Picie naparów herbacianych od wieków uznawane było za korzystne dla zdrowia, a także stosowano je w przypadkach różnych schorzeń. O tym, czy zielona herbata jest zdrowa, przekonało się wielu ludzi na całym świecie.

Doskonale wpływa na wygląd ciała. Z tego też powodu zajmuje wysokie miejsce pośród naturalnych reduktorów tkanki tłuszczowej. Osoby z problemami układu sercowego, a także ryzykiem zawału i udaru szczególnie powinny przygotowywać napar kilka razy dziennie. Najbardziej powszechnym schorzeniem jest podwyższony cholesterol, który przy pomocy herbaty można nieco zbić. Zastanawiając się nadal czy herbata zielona jest zdrowa, można samemu się o tym przekonać. Działanie jej widoczne jest już kilkunastu tygodniach, a z racji tego, iż wpływa na wiele problemów jednocześnie, pijąc ją na polepszenie np. trawienia skorzystamy również na urodzie.

Ponadto w odpowiedzi na pytanie, czy zielona herbata jest zdrowa, warto wiedzieć, co na ten temat sądzą Japończycy. Według nich herbata może leczyć dziesiątki chorób, dlatego też, zamiast sięgać po różnorodne specyfiki warto jest zaufać darom natury, pijąc najstarszy napar świata.